محصولات سایت
موضوعات
پیوندهای روزانه
لینکستان
کسب درآمد


 

ساقی باکس تاب کلیک


  

درحال حاضر بهترین باکس درامدزای ایران


درباره : خانه وخانه داری , هنر درخانه ,
بازدید : 582 ♥ تاریخ : چهارشنبه 01 بهمن 1393 زمان : 19:41 ♥

اسرار خانه داری ، 10 کاربرد عجیب و غریب پودر بچه :  
پودر که برای بچه تان استفاده می کنید، از آنچه که فکر می کنید، مفید تر است!  
 
به گزارش تابستون داغ به نقل از مجله مهر:
 اگر شما فکر می کنید پودر بچه فقط برای صاف و تازه نگه داشتن پوست است، شما واقعا قدرت آن را دست کم گرفته اید. سعی کنید از این پودر برای حل مشکلات روزانه خود استفاده کنید، تا از پتانسیل بالای آن آگاه شوید. 
 
۱. گردنبند گره خورده 
 
هرگز زمان زیادی را برای از هم باز کردن گردنبند در هم پیچیده شده، هدر ندهید. گره را با پودر بچه کمی شل کنید و از یک پین برای باز کردن آن استفاده کنید. 
 
۲. وسایل خانه که بوی بد گرفته اند 
 
می توان کشوها، مبلمان ها و سایر وسایل خانه را که بوی بد و کهنگی گرفته یا کپک زده اند، با ریختن مقداری از پودر بچه تازه نگه داشت و خوشبو کرد. 
 
۳. مو های چرب 
 
اکثر شامپو های خشک بر پایه نشاسته هستند؛ بنابراین پودر بچه، یک اثر مشابه در مواقع تنگنا (نداشتن شامپو) دارد. در این مواقع، مقداری از پودر را در دست تان بریزید و آن را بر روی  پوست سر خود ماساژ دهید تا روغن های اضافی خیس خورده و با آب شسته شوند. 
 
۴. یک شب سوزان تابستانی 
 
خزیدن به یک تخت گرم و گیرا تعریف کاملی از آرامش شب نیست. گرد و غبار پودر را بین ملافه های خود بریزید تا به جذب عرق و خنک نگه داشتن آن ها کمک کند. 
 
۵. مورچه های مزاحم 
 
این مزاحمان را با مسدود کردن مسیر آن ها با پودر (آنها طرفداران عطر و بوی آن نیستند)، از آشپزخانه خود دور نگه دارید. 
 
۶. لکه های چربی 
 
از ریخته شدن سس سالاد بر روی لباس خود نگرانی نداشته باشید، قصد ما تبلیغ یک پودر لباس شویی گران قیمت نیست! قبل از شستشوی معمولی لباس، روی هر لکه چربی، پودر بچه را ریخته و به لباس ضربه بزنید تا چربی جذب پودر شده و به راحتی شسته شود. 
 
۷. رفع اصطکاک دستکش شستشوی ظروف 
 
یک خانم خانه دار می گوید: "پس از شستشوی ظروف، من مقدار کمی از پودر را درون دستکش لاستیکی خودم می ریزم. این کار به این که آنها را تازه نگه دارم تا در مرتبه بعد دستکش به راحتی وارد دست من شود، کمک می کند." 
 
۸. چوب جنگلی کفِ جیر جیر کننده 
 
پودر بچه را بر روی سطح کفِ چوبی خانه تان بریزید و آن را آرام به ترک ها واردکنید تا جلوی ایجاد صدای جیر جیر آن ها را بگیرد. مقدار اضافه آن را پاک کنید و از صدای سکوت لذت ببرید. 
 
۹. پای شنی 
 
یک بطری مناسب را از پودر بچه پر کنید و در کیف ساحلی خود قرار دهید. در پایان روز، آن را بر روی پوست خود مالش دهید تا شن و ماسه دریا براحتی از پوست تان جدا شود. 
 
۱۰. عرق پا 
 
برای جلوگیری از ایجاد بوی عرق پا، پودر را در کفش خود بپاشید. جوراب را فراموش کنید، پودر، پای شما را خشک نگه داشته و می توانید بدون نگرانی، پابرهنه در آپارتمان راه بروید. 

 نویسنده : admin نظر بدهید (0)

درباره : خانه وخانه داری , شستشو ونظافت ,
بازدید : 595 ♥ تاریخ : دوشنبه 28 مهر 1393 زمان : 23:58 ♥


تابستون داغ 

اگر می خواهید برای پاک سازی لکه های سمج آستین ها را بالا بزنید به چند نکته توجه کنید

آب خورش:

در مورد پارچه های قابل شست و شو، این نوع لکه ها را در آب سرد بخیسانید تا لعابشان (نشاسته) حل شود و سپس آنها را بشویید اگر پس از خشک شدن پارچه، لکه هنوز باقی بود روی آن را یک مایع پاک کننده بکشید برای مواد غیرقابل شست و شو هم از اسفنج آغشته به آب استفاده کنید سپس روی آن مایع پاک کننده بریزید و نهایتاً از یک جذب کننده استفاده کنید.

آدامس:

اگر آب، لکه پارچه مورد نظر را از بین نمی برد بر روی قسمت آلوده شده به آدامس، یک تکه یخ بکشید سپس آن را بتراشید این روش در مورد قالی و پارچه های ضخیم بسیار مفید است راه دیگر اینکه لکه را به یک مایع تمیز کننده آغشته کنید و در صورت لزوم این کار را تکرار کنید اگر لکه ای باقی ماند، آن را با اسفنج آغشته به آب بزدایید این روش در مورد تمام پارچه ها مفید می باشد و می تواند در مورد مواد غیر قابل شست و شو استفاده شود.

عرق کردن:

اگر مواد ناشی از عرق بر روی پارچه بمانند، الیاف پارچه را کم دوام کرده و رنگ آن را تغییر می دهند تا جایی که ممکن است به سرعت این لکه ها را بشویید، از آب گرم حاوی یک پاک کننده استفاده کنید.

اگر رنگ پارچه بر اثر عرق تغییر کرده است، گاهی اوقات می توان آن را به حالت اولیه اش باز گرداند.

روی لکه های تازه را اسفنج آغشته به آمونیاک بکشید یا آنکه آنها را در مقابل بخار متصاعد شده از بطری حاوی آمونیاک قرار دهید. بر روی لکه های قدیمی هم سرکه بکشید اگر پس از خشک شدن پارچه، لکه های روغنی باقی مانده بود، آن ها را با اسفنج آغشته به مایع تمیز کننده پاک کنید. مایعات تمیز کننده به تنهایی قادر به زدودن لکه های عرق نیستند، آنها را باید در آب حل کرد.

اگر پس از شست و شوی لباس بوی عرق از بین نرفته بود، آن را به مدت یک ساعت یا بیشتر در محلول آب گرم که حاوی سه یا چهار قاشق غذاخوری نمک به ازای هر لیتر آب است.

بخیسانید همواره قبل از اتو زدن لباس، لکه های عرق را بزدایید اتو زدن این لکه ها، پارچه را کم دوام می کند.

لکه تخم مرغ:

برای پاک کردن لکه تازه تخم مرغ، محل لکه را با آب سرد بشویید و برای اثر لکه تخم مرغ بر روی پارچه، با آب ولرم و صابون محل لکه را شست و شو دهید و سپس با الکل و محلول رقیق آمونیاک، اثر لکه را برطرف کنید.

جوهر خودکار:

برخی از جوهرهای خودکار با شست و شو پاک می شوند در صورتی که بقیه با شست و شو باقی می مانند. ابتدا بر روی یک پارچه مشابه نشانه ای بگذارید اگر لکه با شست و شو پاک نشد، ملزم به استفاده از «استون» یا «آمیل آستات» هستید در مورد پارچه های استات، آرنل، وینیل و ورل، آمیل استات خالص ( از نظر شیمیایی ) استفاده کنید لکه را چند بار اسفنج بکشید در مورد لکه های سنگین، ابتدا از حلال، سپس آب و بعد از یک سفید کننده استفاده کنید، این کار را تا جایی که لازم باشد انجام دهید.

 

چسب و سریش:

روی لکه های ناشی از چسب پلاستیک را فوراً مایع پاک کننده بکشید و بشویید اگر چسب پلاستیک سفت شود، ممکن است نتوانید آن را پاک کنید، اما در مورد مواد مقاوم، آن ها را در سرکه داغ یا اسید استیک بخیسانید و آن ها را تا نزدیک نقطه جوششان نگه دارید تا وقتی که چسب حل شود این کار ممکن است 15 دقیقه یا بیشتر طول بکشد در آخر پارچه را آبکشی کنید. برای لعاب ها و دیگر چسب ها به جای آب سرد از آب داغ استفاده کنید و لکه ها را در آب سرد بخیسانید.

مواد آرایشی:

لكه را خیس كرده و ماده پاک كننده ای را بطور مستقیم بر روی آن بریزید پارچه را خوب چنگ زده تا لكه از بین برود سپس خوب آبكشی نمائید . در صورت لزوم عملیات موفق نبود مقداری مایع پاك كننده بر روی آن ریخته و بگذارید مدتی بماند سپس پارچه را با آب داغ شستشو دهید.

قهوه و چای :

پارچه را فوری با آب سرد بشوئید یا آنرا بدمت 30 دقیقه یا بیشتر در آب سرد خیس كنید مقداری ماده پاك كننده روی لكه باقیمانده ریخته و با آب آنرا شستشو دهید . اگر لكه از بین نرفت از مواد سفید كننده ای چون آب ژاول پر برات سدیم یا آب اكسیژنه استفاده كنید پارچه را با آب داغ شستشو دهید.

زنگ زدگی و زردی ناشی از اتو :

از مواد زنگ زدا ( محتوی اسید اگزالیک ) كه در كارخانه های نساجی مورد مصرف است استفاده كنید با توجه به نحوه تولید پارچه آنرا در محلولی كه محتوی 4 قاشق چای خوری جوهر غوره و آب قرار داده بجوشانید سپس پارچه را در آبی كه در حال جوش است قرار داده یک دانه لیمو را آب گرفته با مقداری نمک در آب بریزید سپس پارچه را در آفتاب پهن كرده و بار دیگر در محل لكه آب لیمو بریزید و بگذارید خشک شود پارچه را خوب آبكشی كنید و در صورت لزوم عملیات را تکرار کنید.نویسنده : admin نظر بدهید (0)

درباره : خانه وخانه داری , هنر درخانه ,
بازدید : 669 ♥ تاریخ : شنبه 26 مهر 1393 زمان : 23:57 ♥


مدلهای متنوع تزئین ماست 

تزئین زیبای ماست 

تزئین ماست 

تزئین ماست 

تزئین ماست 

تزئین ماست 

تزئین ماست 

تزئین ماست

تزئین ماست 

 نویسنده : admin نظر بدهید (0)

درباره : خانه وخانه داری , هنر درخانه , نگهداری موادغذائی ,
بازدید : 572 ♥ تاریخ : چهارشنبه 05 شهريور 1393 زمان : 5:9 ♥


میوه های تان را به شکل حیوانات تزئین کنید.

مدل های جالب تزئین میوه

تزئین توت فرنگی

مدل های جالب تزئین میوه
تزئین آناناس به شکل جغد

مدل های جالب تزئین میوه
تزئین آناناس

مدل های جالب تزئین میوه
تزئین خربزه

مدل های جالب تزئین میوه
تزئین هندوانه

مدل های جالب تزئین میوه

تزئین میوه ها

مدل های جالب تزئین میوه

تزئین میوه ها

مدل های جالب تزئین میوه
تزئین پرتقال به شکل گربه

مدل های جالب تزئین میوهنویسنده : admin نظر بدهید (0)

درباره : خانه وخانه داری , هنر درخانه ,
بازدید : 678 ♥ تاریخ : پنجشنبه 30 مرداد 1393 زمان : 18:58 ♥


آیا شما هندوانه تان را به 2 قاچ تقسیم می کنید؟ اگر این کار را انجام می دهید کاملا در اشتباه هستید. بهترین روش برای بریدن هندوانه برای حفظ ویتامین ها را در این بخش ببینید.

هندوانه یک میوه پرطرفدار و در عین حال سرشلار از خاصیت فصل تابستان است که برش این میوه فوت و فن خود را دارد که با رعایت نکردن آن تمام ویتامین های آن را از بین خواهید برد پس این بخش را به دقت دنبال کنید تا بهترین و مناسب ترین نوع برش هندوانه را ببینید. 


برش درست هندوانه

برش درست هندوانه,بهترین نوع برش هندوانه

مراحل برش صحیح هندوانه برای حفظ ویتامین های موجود در آن


به جای دادن برش های عرضی به هندوانه و همانطور که معمولا ما انجام می دهیم یعنی 2 قاچ کردن و بعد هم تکه تکه کردن عرضی این روش را که در تصویر می بینید دنبال کنید.
 

برش درست هندوانه,بهترین نوع برش هندوانه
بهترین نوع برش هندوانه


جالب است بدانید که زمانی که شما برش هندوانه را قاچ می کنید و قسمتی را میل و قسمتی باقی می میاند اگر روی سطح قسمت باقی مانده را نپوشانید به دلیل تبخیر آب درون هندوانه و به دنبال آن از بین رفتن ویتامین های هندوانه، قسمت باقی مانده ویتامین خواصی نخواهد داشت اما با این نوع برشی که دیدید هندوانه بدون از دست دادن ویتامین ها و تغییر در رنگ و آبدار بودنش باقی می ماند.

منبع : namnak.comنویسنده : admin نظر بدهید (0)

درباره : خانه وخانه داری , هنر درخانه ,
بازدید : 644 ♥ تاریخ : پنجشنبه 30 مرداد 1393 زمان : 18:41 ♥


فوت و فن های آشپزخانه ای

 


خانم‌های کدبانو روزانه چند ساعتی از روز خود را در آشپزخانه می‌گذرانند تا غذاهای مورد علاقه اعضای خانواده را تهیه کنند. نکاتی برای خانه داری بهتر اشاره شده است که خواندن آن را به همه کدبانو‌ها توصیه می‌کنیم.

 

آشپزی

 

برای به دست آوردن آب بیشتر یک لیموی تازه، آن را قبل از قاچ کردن با کمی فشار وارد کردن روی سطح میز بغلتانید.

 

برای تازه نگه داشتن نان یک شب کامل، یک ساقه کرفس را همراه با نان در کیسه پلاستیکی قرار دهید تا نان رطوبت و طعم تازه خود را حفظ کند.

 

قبل از بریدن فلفل تند، دست ها را با کمی روغن چرب کنید تا با ایجاد مانع، تندی و بوی آن جذب پوست نشود.

 

برای پوست کردن زنجبیل تازه، از قاشق استفاده کنید.

 

برای حفظ رنگ سبزی ها به ویژه گل کلم قرمز و شلغم، هنگام پخت کمی آب لیمو به آن اضافه کنید. اسیدیته آن در حفظ رنگدانه و فلاوانوئید موثر است. اما از آن جا که سبزی های سبز رنگ، کلروفیل دارد، این روش موثر نخواهد بود.

 

آب جوشیده از آب شیر سریع تر یخ می زند.

 

برای پوست کردن آسان یک بوته سیر، آن را در یک قابلمه یا ظرف فلزی قرار دهید و روی آن قابلمه یا ظرف هم اندازه دیگری را برعکس بگذارید و محکم تکان دهید تا به آسانی پوست سیر جدا شود.

 

برای کم کردن طعم شور خورش یا سوپ، تکه ای سیب زمینی در آن بیندازید تا همانند اسفنج، نمک اضافه را به خود جذب کند.

 

در صورت سوختن ته برنج، قابلمه را از روی اجاق بردارید و به مدت 10 دقیقه یک تکه نان روی برنج قرار دهید تا طعم سوختگی را به خود بگیرد.

 

زیر خورش، سس یا سوپ چرب را خاموش کنید و بگذارید کمی بماند تا چربی ها رو بیاید. چند تکه یخ را در آن قرار دهید تا چربی های اطراف سفت شود، سپس سریع قبل از آب شدن یخ چربی ها را خارج کنید.

 

برای طولانی کردن ماندگاری پنیر، خامه و... ظرف بسته بندی شده آن را برعکس در یخچال قرار دهید تا با ایجاد حالت واکیوم، مانع از رشد باکتری فاسدکننده غذا شود.

 

هنگام جوشیدن شیر، آب در سطح آن شروع به تبخیر شدن می کند و لایه چربی و پروتئین با تراکم ضخیم روی سطح آن به وجود می آید. این لایه به قدری ضخیم می شود که بخار به آسانی نمی تواند از شیر عبور کند و حالت انفجار به وجود می آید. برای پیش گیری، کافی است یک ملاقه در ظرف شیر در حال جوشیدن قرار دهید تا شیر سر نرود.

 

پیاز را در کاسه آب قرار دهید وپوست آن را بگیرید. این کار مانع از خارج شدن گاز ایجاد کننده سوزش چشم از پیاز می شود. همچنین می توانید چاقو را به کمی آب لیمو آغشته کنید تا اسید موجود در لیمو با ترکیب شیمیایی در پیاز واکنش نشان دهد و در نتیجه گاز کمتری رها شود.

 

برای پیشگیری از فاسد شدن سبزی ها، در کشوی ویژه سبزیجات یخچال، حوله کاغذی قرار دهید تا با جذب کردن آب اضافه، مانع از پوسیدگی آن ها شود.

 

برای تمیز کردن ظروف چدن به جای مایع ظرفشویی از نمک و دستمال کاغذی خشک استفاده کنید.

 

جوشاندن پوست سیب به مدت 30 دقیقه در قابلمه آلومینیومی، مانع کدری آن خواهد شد.

 

برای از بین بردن لک قهوه و چای از ظروف چینی، مخلوطی از جوش شیرین، آب لیمو و پودر تارتار روی آن بکشید.

 

از کچاپ گوجه فرنگی برای تمیز کردن ظروف مس استفاده کنید.

 

همیشه تخم مرغ را روی سطح صاف و نه لبه کاسه بشکنید. زیرا احتمال افتادن پوسته و آلوده شدن تخم مرغ وجود دارد.

 

مربای باقی مانده در ته شیشه را دور نریزید به مقدار مساوی روغن زیتون و سرکه به آن اضافه کنید و خوب هم بزنید، سپس روی سالاد بریزید.

 


منبع:جام جم سرا

 نویسنده : admin نظر بدهید (0)

درباره : خانه وخانه داری , مهارتهای زندگی , هنر درخانه , تزئینات عقدوعروسی ,
بازدید : 695 ♥ تاریخ : شنبه 25 مرداد 1393 زمان : 22:30 ♥


تزیین جهیزیه عروس

تزیین جهیزیه عروس, چیدمان خانه عروس

زیباترین تزیینات جهیزیه عروس

تزیین جهیزیه عروس, چیدمان خانه عروس

چیدمان خانه عروس

تزیین جهیزیه عروس, چیدمان خانه عروس

جهیزیه عروس

تزیین جهیزیه عروس, چیدمان خانه عروس

دکوراسیون اتاق خواب عروس

تزیین جهیزیه عروس, چیدمان خانه عروس

چیدمان اتاق خواب عروس

تزیین جهیزیه عروس, چیدمان خانه عروس

تزیین کردن جهیزیه عروس

تزیین جهیزیه عروس, چیدمان خانه عروس

چیدمان جهیزیه عروس

تزیین جهیزیه عروس, چیدمان خانه عروس

تزیین جهیزیه عروس

تزیین جهیزیه عروس, چیدمان خانه عروس

تزیین آشپزخانه عروس

تزیین جهیزیه عروس, چیدمان خانه عروس

جهیزیه عروس

تزیین جهیزیه عروس, چیدمان خانه عروس

دکوراسیون آشپزخانه عروس

تزیین جهیزیه عروس, چیدمان خانه عروس

چیدمان آشپزخانه عروس

تزیین جهیزیه عروس, چیدمان خانه عروس

تزیین میز غذاخوری عروس

تزیین جهیزیه عروس, چیدمان خانه عروس

چیدمان جهیزیه عروس

تزیین جهیزیه عروس, چیدمان خانه عروس

 

چیدمان خانه عروس

تزیین جهیزیه عروس, چیدمان خانه عروس

جهیزیه عروس

تزیین جهیزیه عروس, چیدمان خانه عروس

دکوراسیون خانه عروس

تزیین جهیزیه عروس, چیدمان خانه عروس

چیدمان آشپزخانه عروس

تزیین جهیزیه عروس, چیدمان خانه عروس

تزیین کردن جهیزیه عروس

تزیین جهیزیه عروس, چیدمان خانه عروس

چیدمان جهیزیه عروس

تزیین جهیزیه عروس, چیدمان خانه عروس

چیدمان دستشویی عروس

تزیین جهیزیه عروس, چیدمان خانه عروس

 تزیین حمام عروس

تزیین جهیزیه عروس, چیدمان خانه عروس

چیدمان حمام و دستشویی عروس

تزیین جهیزیه عروس, چیدمان خانه عروس

مدل ساعت عروس

تزیین جهیزیه عروس, چیدمان خانه عروس

تزیین خانه عروس

تزیین جهیزیه عروس, چیدمان خانه عروس

چیدمان آشپزخانه عروس

تزیین جهیزیه عروس, چیدمان خانه عروس

 

منبع : تازه عروس

 نویسنده : admin نظر بدهید (0)

درباره : خانه وخانه داری , تزئینات عقدوعروسی ,
بازدید : 701 ♥ تاریخ : پنجشنبه 23 مرداد 1393 زمان : 7:51 ♥ 

 

 

 

تزیین حمام و دستشویی عروس

تزیین حمام و دستشویی عروس, حمام و دستشویی عروس

تزیین حمام و دستشویی عروس

تزیین حمام و دستشویی عروس, حمام و دستشویی عروس

تزیین حمام و دستشویی عروس

تزیین حمام و دستشویی عروس, حمام و دستشویی عروس

تزیین حمام و دستشویی عروس

تزیین حمام و دستشویی عروس, حمام و دستشویی عروس

تزیین حمام و دستشویی عروس

تزیین حمام و دستشویی عروس, حمام و دستشویی عروس

تزیین حمام و دستشویی عروس

تزیین حمام و دستشویی عروس, حمام و دستشویی عروس

تزیین حمام و دستشویی عروس

تزیین حمام و دستشویی عروس, حمام و دستشویی عروس

تزیین حمام و دستشویی عروس

تزیین حمام و دستشویی عروس, حمام و دستشویی عروس

 

منبع : nozaad.comنویسنده : admin نظر بدهید (0)


آمار سایت
 • آمار کاربران
 • افراد آنلاین : 2
 • اعضای آنلاین : 0
 • تعداد اعضا : 23

 • عضو شوید
 • ارسال کلمه عبور
 • آمار مطالب
  کل مطالب : 798
  کل نظرات : 0

  سیستم عامل :
  مرورگر :
  آی پی : 3.233.219.103

 • آمار بازدید
 • بازدید امروز : 143 نفر
 • باردید دیروز : 51 نفر
 • بازدید هفته : 881 نفر
 • بازدید ماه : 1,670 نفر
 • بازدید سال : 32,693 نفر
 • بازدید کلی : 1,791,880 نفر
 • ورودی امروز گوگل : 0 نفر
 • ورودی گوگل دیروز : 0 نفر

آخرین کاربران
آرشیو
ما را در گوگل محبوب کنید ...
فروشگاه شارژ ارزان قیمت
نرخ آنلاین سکه
آمارسایت
نرخ آنلاین طلا
تبلیغات متنی